Unity Nedir? Unity Nasıl İndirilir? Unity Reskin Nedir? Unity Hangi Dili Kullanıyor? **2021

Unity Nedir? Unity Nasıl İndirilir? Unity Reskin Nedir? Unity Hangi Dili Kullanıyor? **2021

Unity Nedir? Unity Nasıl İndirilir? Unity Reskin Nedir? Unity Hangi Dili Kullanıyor? **2021

Unity Nedir?

Unity Nedir?Unity android, ios, windows, konsollar başta olmak üzere 20'den fazla platform ile uyumlu oyun yazmamıza yarayan ister ücretli ister ücretsiz sürümleri bulunan 2D ve 3D oyun motorudur.


Unity Reskin Nedir?

Unity Reskin Nedir? Unity ile oyun yapanlar ister dosyalı ister dosyasız olarak satışını yapabiliyorlar. Bu yüzden Google Play, App Store gibi platformlarda aynı oyundan yüzlerce veya binlerce aynısını olduğunu düşününce ne kadar kötü olacağını anlayabiliyoruz. Tam da bu noktada Reskin işlemine başvuruyoruz. Bu sayede oyunumuz farklı bir görünüme sahip olmuş oluyor. İnsanlar tarafından çok fark edilmese de bazıları hemen bu olayı anlayabiliyorlar. Bir oyunu oynatan grafikleri olduğundan dolayı bu işlemi yaparken grafiklere mutlaka çok önem verilmesi gerekir. Grafikler güzel olunca kullanıcı bu durumdan etkilenir ve oyununuzu daha uzun oynayabilir.


Unity Reskin ile Neleri Değiştirebiliriz?

Unity Reskin ile Neleri Değiştirebiliriz? Her zaman alınan oyun tamamen değiştirilemeyebilir, tamamen değiştirmek gibi bir şartta yok zaten. Oyunu satın alan kişinin tamamen yaratıcılığına ve imkanlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İlk göze çarpacak yerlerin başında arka plan, büyük resimler gibi oyuna güzel renk katacak şeylerin değiştirilmesini tercih etmelisiniz.


Reskin ile oyunun adı, arka planı, büyük resimleri, logo, oyunun açılışekranı ve oyunun menüsü gibi önemli şeyleri değiştirebilirsiniz.


Unity Hangi Dili Kullanıyor?

Unity Hangi Dili Kullanıyor? Bir oyun yazmak için Unity'de C# veya JavaScript dilini bilmeniz gerekmektedir.
Unity Nasıl İndirilir?

Unity Nasıl İndirilir? Unity Hub ile unity versiyonlarını kolayca indirip lisanslayabilirsiniz.