Wordpress Nedir? Wordpress Ne İşe Yarar? *2021

Wordpress Nedir? Wordpress Ne İşe Yarar? *2021

Wordpress Nedir? Wordpress Ne İşe Yarar? *2021

Wordpress Nedir? Wordpress bir içerik yönetim sistemidir. Hiç bir kodlama bilgisine sahip olmadan özgürce içeriğinizi paylaşabilirsiniz. Başlangıçta blog amacıyla hizmet versede daha sonrasında bir çok alanda hizmet vermiştir. Bu sayede istediğiniz her hangi bir site konseptini wordpress ile yapmak mümkündür. Site tasarımıyla uğraşmak yerine Wordpress'in milyonlarca hazır temalarını kullanabilirsiniz. 


Wordpress Ne İşe Yarar?

Wordpress Ne İşe Yarar? sorusu yerine wordpress ne işe yaramaz desek daha hızlı saymış oluruz. Çünkü wordpress ile bir her alana uygun şekilde site kurulumu mümkündür. Bunlar başlıca; blog, e-ticaret, kurumsal site, haber sitesi, oyun sitesi saymakla da bitmeyecek bir çok alanda sitenizi kurabilirsiniz. Kurduktan sonra içeriklerinizi girerek Adsense ve benzeri siteler üzerinden para kazanabilirsiniz.


Wordpress Tema Seçimi?

Aslına bakarsak Wordpress Tema Seçimi? çok geniş bir konu olabilir fakat blog tarzı siteler için benim tercihim seo uyumlu temalar kullanmak. Seo uyumlu temalar genellikle sade olurlar. Bu sayede Google'de öne çıkma oranınız da artmış olur.